Pyszne,jędrne i słodziutkie ,nie może ich zabraknąć w waszej spiżarni.Zimą jak znalazł do ciasta czy deseru.Wyjątkowy,tradycyjny przepis .Gorąco polecam :)
Składniki:
- Na każdy kilogram wydrylowanych wiśni dajemy 1 kg cukru
Zobaczcie krótki film jak je zrobić krok po kroku 👇👇👇
Przygotowanie:
Wiśnie pierwszego dnia zasypujemy cukrem ,delikatnie mieszamy ,przykrywamy i odstawiamy na 24 godziny.
Po tym czasie zlewamy sok który puściły ,zagotowujemy go i od razu zalewamy nim wiśnie,mieszamy,przykrywamy i odstawiamy na kolejne 24 godziny.
Po tym czasie mieszamy wiśnie,ponownie drugi raz zlewamy sok,zagotowujemy go i zalewamy z powrotem nasze wiśnie.Odstawiamy na kolejne 24 godziny.
Po tym czasie zlewamy już 3 i zarazem ostatni raz sok i zagotowujemy ,a wiśnie w tym czasie wkładamy już do słoików dosyć ciasno,zalewamy zagotowanym sokiem,słoiki zakręcamy i wkładamy do garnka wyłożonego ściereczką bawełnianą i zalewamy je zimną wodą do połowy wysokości słoików.
Wstawiamy na gaz i od momentu zagotowania się wody ,na małym ogniu pasteryzujemy przez 15 minut.Następnie słoiki układamy do góry dnem i pozostawiamy do całkowitego wystygnięcia.
Ciasta do których wykorzystuję wiśnie z tego przepisu:
18 komentarzy
Supar przepis, wczoraj zasypałam wiśnie, dziś zlałam i zagotowałam syrop po raz pierwszy i zalałam wiśnie :) Na razie wygląda wszystko tak, jak u Ciebie :D Pozdrawiam
OdpowiedzUsuńAnka J.
a czy jest bez znaczenia, gdzie te zasypane wiśnie dajemy trzymamy te kolejne 24 godziny, np w lodówce, czy na szafce w kuchni , gdzie jest ciepło?
OdpowiedzUsuńja trzymałam na blacie w kuchni,ale nie było jeszcze takich upałów,ale można również jak wystygnie schować do lodówki,pozdrawiam
UsuńCzy po pasteryzacji owoce powinny wypłynąć do góry? Babcia zawsze mówiła, że po zawekowaniu owoce pływają przy górnej warstwie soku. Moje niestety są na dnie ale zakrętki wklęsłe. Czy coś jest nie tak?
OdpowiedzUsuńWszystko w porządku -będą pyszne -pozdrawiam
UsuńZostało mi bardzo dużo tej zalewy po wypełnieniu słoików. Można ją jakoś wykorzystać? Żal wylewać. :) :)
OdpowiedzUsuńJasne zagotujemy samą zalewę będzie słoiki sok ,pozdrawiam
UsuńCzy będzie źle jak zagotuje syrop tylko dwa razy? 3 gotowanie wypada mi na piątek a wtedy muszę wyjechać :(
OdpowiedzUsuńMyślę że to za mało, 3 jest ok ,,pozdrawiam
UsuńJa niekoniecznie czekam 24 godziny, raczej chodzi o zagotowanie i poleżenie 3 razy, więc według mnie może być nawet rano - wieczór- rano i powinno być ok.
UsuńŚwietny przepis. Robiłam w zeszłym roku i czekam na kolejne wiśnie na drzewie, bo nie mogę się doczekać 🙂 polecam❤️
OdpowiedzUsuńrewelacyjny przepis, robię co roku, pychota!!!!
OdpowiedzUsuńCzy czereśnie też tak można zawekować na zimę ?
OdpowiedzUsuńnie próbowałam, ale z czereśni można spróbować, ale dała bym mniej cukru, bo czereśnie są słodsze
UsuńCzy można zrobić z mrożonych wiśni? Zebrałam wiśnie, ale wyjeżdżam i nie będzie mnie na trzecie gotowanie i tak się zastanawiam, czy może zamrozić i zrobić jak już wrócę. Nie chce, żeby się wiśnie zmarnowały. W zeszłym roku robiłam z Pani przepisu i wyszło pysznie
OdpowiedzUsuńmyślę że bez problemu wyjdą z mrożonych, pozdrawiam
UsuńWitam, wczoraj wisnie zasypał cukrem odstawiłam na blat a dzisiaj chciałam zamieszać cukier i jest lekka piana i zapach sfermentowany ale lekko. Nie wiem.czy tak ma być? Czy powinnam te wisnie do.lodówki wsadzać?
OdpowiedzUsuńNie trzeba do lodówki wstawiać na blacie jest ok , zamieszaj dokładnie z cukrem powinno być dobrze
UsuńDziękuję za każde zostawione słowo-pozdrawiam serdecznie i miłego dnia!!